PROGRAM KINA

Středa 30. ledna 19:00

Cukrář

Čtvrtek 31. ledna 19:00

Tísňové volání

Pá 1. 2. Zjevení 

(L'Apparition, r. Xavier Giannoli, Francie, 2018, 137 minut, drama)

Boží dotek, nebo lidský podvod? Tak zní dilema hlavního hrdiny religiózního dramatu Zjevení, elitního novináře vyšetřujícího případ ženy, která tvrdí, že spatřila důkaz boží existence.

So 2. 2. Nick Cave: 20 000 dní na Zemi (PARTY SATURDAY)

(20,000 Days on Earth, r. Iain Forsyth, Jane Pollard, Velká Británie, 2014, 96 minut, hudební dokument)

Důmyslná a lyrická óda opěvující lidskou tvořivost v hlavní roli s hudebníkem a kulturní ikonou Nickem Cavem. Záznam dvaceti čtyř hodin v životě rockové hvězdy.

Čt 7. 2. Marguerite 

(r. Xavier Giannoli, Francie / Česká republika / Belgie, 2015, 127 minut, komedie / drama)

Marguerite Dumont milovala operu, ale opera nemilovala ji. Bohužel se to zámožné mecenášce všichni báli říct, a tak raději naslouchali jejímu šíleně falešnému zpěvu. Marguerite však zatouží vystoupit veřejně...

Pá 8. 2. Mustang 

(r. Deniz Gamze Ergüven, Francie / Německo / Turecko / Katar, 2015, 97 minut, drama)

Na mnoha světových festivalech oceněná prvotina talentované režisérky je emocionálně vtahujícím příběhem pěti sester, jejichž svobodomyslná nátura je trnem v oku konzervativní patriarchální společnosti.


So 9. 2. Escobar 

(Loving Pablo, r. Fernando León de Aranoa, Španělsko / Bulharsko, 2017, 123 minut, životopisný)

Král narkotik, psychopat, vrah. Ale taky pozorný otec a milenec. Kontroverzní král kolumbijského kokainu Pablo Escobar v podání Javiera Bardema.

Ne 10. 2. Dior a já 

(Dior et Moi, r. Frédéric Tcheng, Francie, 2014, 89 minut, dokumentární)

Přeneste se do bájemi opředeného světa módního domu Christian Dior a vychutnejte se si exkluzivní pohled do zákulisí první haute couture kolekce z dílny nového uměleckého ředitele Rafa Simonse - díla vytvářeného s láskou, týmem lidí oddaných svojí práci.

St 13. 2. Já, Tonya 

(I, Tonya, r. Craig Gillespie, USA, 2017, 120 minut, životopisný / sportovní / komedie / drama)

Z milované neurvalé holky na bruslích ve veřejného nepřítele číslo 1. Strhující sportovní drama o kontroverzní Tonye Harding, která navždy změnila krasobruslení. V dobrém i zlém.

Čt 14. 2. Studená válka (Valentýnská projekce) 

(Zimna wojna, r. Paweł Pawlikowski, Polsko / Francie / Velká Británie, 2018, 89 minut, drama / romantický)

V uhrančivých černobílých obrazech vyprávěná love story o svobodě, vězení a lidech, kteří nemohou být spolu ani bez sebe. Evropský film roku nominovaný na tři Oscary!

Pá 15. 2. Bohemian Rhapsody 

(r. Bryan Singer, Velká Británie / USA, 2018, 134 minut, životopisný / drama / hudební)

Bohém, génius, samotář. Freddie Mercury a QUEEN fascinují celé generace posluchačů. Důkazem je biografický snímek o kapele, který se stal nejúspěšnějším filmem v historii českých kin

So 16. 2. Chata na prodej 

(r. Tomáš Pavlíček, Česko, 2018, 77 minut, komedie / drama)

Jedna z nejlepších českých (tragi)komedií posledních let. Jemně melancholická konverzačka s lehkostí pojednává o selhávající komunikaci napříč generacemi a povědomých rodinných nedorozuměních.

Ne 17. 2. Bratříček Karel 

(r. Krystyna Krauze, Česko / Polsko, 2016, 79 minut, dokumentární)

Karel Kryl polskýma očima. Nový pohled na legendárního písničkáře, který se stal symbolem Pražského jara, přináší ve svém portrétu režisérka Krystyna Krauze.

St 20. 2. Zlý časy v El Royale 

(Bad Times at the El Royale, r. Drew Goddard, USA, 2018, 142 minut, mysteriózní / thriller)

Tarantinovský, lehce mysteriózní krimi thriller od jednoho z nejnadějnějších amerických režisérů a scenáristů současnosti Drewa Goddarda.

Čt 21. 2. Složka 64 

(Journal 64, r. Christoffer Boe, Dánsko / Německo, 2018, 119 minut, krimi / mysteriózní / thriller)

Nejúspěšnější dánská detektivní série se vrací s vůbec nejlepším dílem. Nesourodé detektivní duo se vydává po stopě tří mumií zazděných v obyčejném bytě, aby odhalili nejtemnější tajemství dánské novodobé historie.

Pá 22. 2. 

Jack staví dům (Čelisti approved)


The House That Jack Built, r. Lars von Trier, Dánsko / Francie / Německo / Švédsko, 2018, 152 minut, drama / thriller / komedie

Dánský provokatér a enfant terrible Lars von Trier se vrací s filmem na pomezí estetické sériové vraždy, power pointové prezentace a terapeutické seance maniodepresivního tvůrce. Love him, or hate him. Stojíme při Larsovi!

So 23. 2. King skate

r. Šimon Šafránek, Česko, 2018, 80 minut, dokumentární

Počátky rebélie s prkýnky a na kolečkách v energickém dokumentu, který se vrací na místa, kde český skateboarding v často velmi provizorních podmínkách dělal první krůčky. To vše s parádním soundtrackem.

Ne 24. 2. Já, Maria Callas 

(Maria by Callas, r. Tom Volf, Francie, 2017, 113 minut, dokumentární)

Výjimečný dokument o řecko-americké operní ikoně je důmyslně složen z dosud neznámých archivních záběrů, nezveřejněných fotografií a nahrávek, osobní korespondence i vzácných zákulisních scén.

St 27. 2. Úsměvy smutných mužů

r. Dan Svátek, Česko, 2018, 92 minut, drama / komedie

Úsměvy smutných mužů přiblíží příběhy úspěšných chlapů, kteří se přes dno lahve dostali na samotné dno života. Na dno, odkud vede už jen cesta vzhůru.